Stravování II. třídy

6. května 2011 v 21:20 | Autor |  Život na lodi

Druhá třída se vyznačovala zdobnějšími interiéry které byly avšak střídmější než v I. třídě, ale i přes to II. třída
byla krásným prostředím. Stravování ve II. třídě bylo v tehdější době velikým "nadstandartem". RMS Olympic a samotná White Star Line byla vyhlášena tím že i lidé ve III. třídě měli oproti ostatním lodím a rejdařstvím větší komfort a dobré podmínky.
Jídlo zahrnovalo snídani, oběd a večeři a nějaké drobné občerstvení. Snídaně, obědy a večeře se podávali v jídelně II.třídy na palubě D která byla přístupna pouze pro podávání jídel a jinak byla uzavřena jelikož jídelnu stevardi, číšníci připravovali mezi podáváním snídaní, obědů a večeří.
Pasažéři měli tři chody, na začátku polévka dále hlavní chod který si mohli vybrat ze čtyř jídel, dále dezert a káva. Jídla byla jednoduchá a klasická na tehdejší standard, například (noky, pečené ryby, kuřata, krocani, těstoviny, koláče, polévky)
Během dne mimo hlavní jídla dne bylo možné v baru kuřáckého salónku II. třídy nebo na promenádách II. třídy zakousnout nějaký ten sendvič, pečivo, nebo si dát bujón. Tento sortiment roznášeli stevardi a nabízeli pomocí plat. Jídel během dne nebylo tolik jako v I. třídě jelikož II. třída něměla možnost zajít si do restaurantů.
Pitný režim byl na Olympiku brán vážně. Během dne pití bylo též roznášeno na platech, v konvicích s připravenými šálky. Nápoje se skládaly z kávy, čaje, horké vody, a mléka.
Nádobí II. třídy se lišilo od ostatních tříd. V první třídě bylo nádobí krásně malované a detailně zdobené. Druhá třída měla "cibulový" porcelán a III. třída měla klasický jednoduchý porcelán s červeným logem White Star Line.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama