Stravování III. třídy

28. května 2011 v 12:06 | Autor |  Život na lodi

Stravování III. třídy bylo o skromnější než ve II. třídě ale i tak byl sortiment jídelníčku pro pasažéry něčím úžasným jelikož na jiných lodích nebyly podmínky tak dobré jako na Olympiku ale to se během let měnilo k lepšímu.
Pro stravování III. třídy sloužila jídlena III. třídy která se nacházela na palubě F. Jídelna byla v jednoduchém stylu s dřevěnými židlemi se zaoblenými opěradly, a klasickými dřevěnými stoly.
Jídelníček III. třídy byl typický pro tehdejší stravovací návyky. Jídleníček obsahoval jednoduché nenáročné polévky, vepřové maso,hovězí maso, luštěniny, brambory, suchary, těstoviny a jednoduché koláče, čerstvé pečivo, ovoce a pudinky. Jídla se podávala třikrát denně čili snídaně, oběd a večeře. Nápoje byly skromné, jako káva, čaj který se podával během dne aby se dodržoval pitný režim. Samozřejmě se na palubě podával i alkohol který zahrnoval pálenky, tmavá piva a další. Alkohol byl uložen v baru na palubě C v kuřáckém saloku III. třídy, a na palubě D v baru takzvaného "Otevřeném prostoru III. třídy" který sloužil jako společesnká místnost která byla na plánech označena "3rd Class Open Space".
Během let se situace III. tříd na lodích měnila. Na palubě Olympiku se v roce 1928 zrušila III. třída jelikož imigranti už moc do Ameriky necestovali, a tak se zřídila turistická třída. S turistickou třídou přišel i bohatší jídelníček a ještě lepší podmínky.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama