Úrazovost, nemoci a úmrtí na palubě Olympiku

18. května 2011 v 19:29 | Autor |  Život na lodi

Cesta na moři byla na několik dní, někomu na palubě selhalo zdraví nebo zde byla i nešťastná náhoda. Na lodích se stávalo že pasažér něž doplul do cíle na palubě zemřel. Olympic nebyl vyjímkou.
Při první plavbě na zpátečním směrem z New Yorku do Anglie zemřel cestující z první třídy kvůli tomu že mu selhalo srdce jelikož v kartách prohrál velký obnos peněz. Další cestující tentokrát ze třetí třídy zemřel tím že když byl Olympic v bouři, ho přimáčkly vodotěsné dveře a kvůli smrtelným zraněním podlehl. Jeden cestující ze třetí třídy zemřel přejedením "výtečným" jídlem ve třetí třídě, nebo při jiné plavbě se ztratil ošetřovateli duševně nemocný pacient a při vylodění se nenašel tak se usoudio že skočil přes palubu. Stávaly se zde i pracovní úrazy posádky, třeba u topičů kteří měli fyzicky náročnou práci která byla i riziková.
Úrazy a nemoci byly na Olympiku běžné jako na jiných lodích a proto na palubě Olympiku byl vždy lodní lékař . Pro ošetřování a léčbu zde byla lodní nemocnice na palubě D která se nacházela na pravoboku vedle kuchyně I. a II. třídy. Nemocnice byla v neustálem provozu jelikož někteří pasažéři trpěli i mořskou nemocí. Pro náhlá úmrtí se zřejmě pro uložení zesnulého používal nákladní prostor nebo nějaká oddělená část lodní nemocnice. Na sesterské lodi HMHS Britannic byla kvůli jeho funkci nemocniční lodi na zádi zřízena márnice která se měla po navrácení lodi White Star Line odstranit ale toto se nikdy nestalo kvůli potopení Britanniku během první světové války když najel na minu.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama