Záchranné vybavení

27. května 2011 v 20:27 | Autor |  Lodní zařízení

Olympic díky své velikosti, prostornosti a kapacitě potřeboval špičkové záchranné vybavení které by bylo v případě nebezpečí použito pro záchranu cestujících a posádky.
Do záchranného vybavení patřily záchranné čluny spolu se spuštěcími jeřáby, záchranné vesty, světlice, lana, záchranné kruhy, lodní vysílačka a další.
Záchranných člunů bylo 20 z toho 14 dřevěných, dva pohotovostní kutry a čtyři skládací čluny. Ke spouštění sloužily kladkové spuštěcí jeřáby Wellin. Člunů po katastrofě Titaniku výrazně přibylo a také i v pozdějších letech služby Olympiku se kapacita člunů znásobila.
Záchraných vest bylo na palubě 3.560 které byly rozmístěné po celé lodi. Záchranná vesta byla z bílého plátna a vyplněná korkem a měla vázání které začínalo na bocích zádové části a uvazovalo se přes hrudník. V každé kajutě bylo uloženo několik vest přesně podle počtu pasažéru v kajutě. Vesty se ukládaly ve spacím prostoru aby v případě nouze byly "po ruce". Ve III. třídě se vesty mohly vyskytovat v kovových bednách na některých chodbách. Pro přivolání pomoci sloužila lodní vysílačka na člunové palubě a signalizační světlice. Lodní signalizační světlice byly zřejmě uloženy v mapovně za kapitánským můstkem. V případě nouze se světlice vystřelovaly z kapitánského můstku. Měly za úkol přivolat pomoc svým jasným bílým světlem a také svým pronikavým hlukem který vznikl při explozi světlice. Dále na palubě byla lana,48 záchranných kruhů z korku. 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama