Listopad 2011

Sídla White Star Line

27. listopadu 2011 v 13:02 | Autor |  White Star Line

White Star Line vystřídala za dobu své existence několik sídel. První z nich byly kanceláře White Star Line na Water Street v Liverpoolu odkud se společnost přestěhovala v roce 1898 do jiné budovy v Liverpoolu, dnešní "Albion House" na James Street kde působila do roku 1927. Mimo toto sídlo měla také White Star Line v Londýně, jeden blok od Trafalgarského náměstí, Oceanic House. Oceanic House stojí dodnes v Londýně a je v něm zřízena restaurace. White Star Line měla také sídlo v New Yorku společně s IMM.
White Star Line zřídila také pobočky na mnoha místech v Evropě, dokonce i na našem území konkrétně na Václavském náměstí v Praze (dům ve kterém sídlila pobočka WSL už nestojí). Pasažéři WSL totiž pocházeli z východní Evropy, střední Evropy a ostatních částí starého kontinetu.

Roberta Brooke Astor

24. listopadu 2011 v 18:18 | Autor |  Slavní pasažéři
Roberta Brooke Astorová (30. března, 1902 - 13. srpna 2007) byla americká filantropka, prominentka, spisovatelka a předsedkyně Vincent Astor Foundation, která byla založena v jejím třetím manželem, Vincentem Astorem , synem Johna Jacoba Astora IV který se plavil na Titaniku a zemřel onu osudnou noc když se loď potopila.
Roberta Brooke Astorová se plavila na Olympiku v roce 1923, a později v roce 1929 se svým synem Athonym.

Olympic-Whitestar na Facebooku

24. listopadu 2011 v 17:50 | Autor

Olympic-Whitestar má svou officiální fan stránku na sociální síti Facebook.


Dnes je to 95. let co se potopil HMHS Britannic, nejmladší sestra Olympiku

21. listopadu 2011 v 19:04 | Autor |  Aktuality
Dnes je to 95. let co se potopil HMHS Britannic, nejmladší sestra Olympiku. HMMS Britannic sloužil jako plovoucí nemocnice za I. světové války. HMHS Britannic najel na minu a za 55 minut se potopil v blízkosti ostrova Kea ve Středozemním moři. Od této chvíle zůstal Olympic poslední lodí ze své třídy sám.

Turistická třída (od roku 1928)

21. listopadu 2011 v 18:32 | Autor |  Třídy
Rozmach letecké dopravy a konkurence ostaních rejdařství přinutilo White Star Line k modernizaci lodí. Válka skončila a Olympic byl předán zpět do rukou White Star Line která s ním měla plány které ho měli vrátit na transatlantické linky v nejlepším stavu společně s inovacemi které měli nalákat klientelu.
V roce 1928 jako další pokus přitáhnou klientelu cestovatelů zřídila White Star Line na Olympic místo III. třídy, tourist class cabin čili ubytování které patřilo mezi to nejlepší z III. třídy. Později byla zrušena tourist class cabin a II. třída a nahradila je Tourist Class.
Turistická třída byla levným, pohodlým a ideálním cestováním přes Atlantik. Interiéry jako "General Room" Kuřácký salónek III. třídy a další veřejné prostory byly obohaceny o lepší čalouněný nábytek, ratanový nábytek, koberce, doplňky(obrazy, květiny, závěsy), v kabinách dále umyvadla, židle, křesla, postele, záclonky, a další.
Otevřený prostor III. třídy na palubě D byl přestavěn na dvě místnosti,kuřácký salónek a společenskou místnost. S Turistickou třídou se zlepšilo i stravování které bylo obohaceno společně s nápojovým sortimentem. Kompletně se i mění služby ve všech třídách. Turistická třída nebyla jedinou inovací. Společenská místnosti I.třídy byla nepatrně přetvořena v kino. Promítací plátno bylo umístěno na výklenek s okny na levoboku. Promítání zahrnovalo němé filmy, později filmy se zvukem, týdeníky od British Movietone News, British Pathe a další. Knihovna II. třídy byla také přetvořena v kino pro turistickou třídu.
Fotografie níže uvedená je z II. třídy ale s příchodem Turistické třídy se nic podstatného v II. třídě nezměnilo.

Titanic je zpět ve 3D! Officiální plakát a trailer

16. listopadu 2011 v 21:03 | Autor |  Aktuality
Film Titanic hlásí comeback a to hned ve 3D! Snímek Jamese Camerona má dorazit do kin 6.dubna 2012. 3D technologie zavede fanoušky a ostatní diváky na palubu nejúžasnější lodi všech dob která svým příběhem ohromuje celé generace. Filmová událost roku se blíží, nenechte si ujít.

The Top Ocean liners, by Olympic-whitestar

16. listopadu 2011 v 16:18 | Autor |  Videa
By Olympic-whitestar

Naloďování z Nomadiku na Olympic

15. listopadu 2011 v 7:23 | Autor |  Život na lodi
Olympic pro svou velikost měl omezené možnosti kotvení ve francouzském Cherbourgu. Pro tento nedostatek byly pro lodě třídy Olympic postaveny dva malé zásobovací a transportní parníky, Nomadic a Traffic.
Olympic zastavil na své lince Southampton-New York vždy ve francouzském Cherbourgu cca na 90 minut aby nabral pasažéry. Nomadic se vydal s pasažéry I., II třídy a nákladem vstříc Olympiku a za ním jeho sestra Traffic který vezl cestující II III. třídy a náklad.
Oba parníky přirazily k boku Olympiku zároveň. Posádka Olympiku již po zastavení otevřela vchody pro cestující.
Jakmile se Nomadic přibližoval ubíral na rychlosti a posádka se připravovala na přiražení. Nomadic zastavil a spustil kotvy. Posádka loď uvedla do klidu a vše zajistila. Do dveří I. třídy se umístila nástupní lávka z vrchní paluby Nomadiku a cestující mohli přestupovat na Olympic. Společně s cestujícími se na palubu dostávalo mnoho zavazadel. Zavazadla se dělila do dvou skupin. První skupina zavazadel byla s označením "Wanted in cabin" ponechání zavazadel v kabině cestujícího. Druhá skupina byla s označením "Not Wanted in cabin" dopravení a uložení zavazadel v nákladovém prostoru. Každé zavazadlo mělo svůj štítek s logem White Star Line a informacemi které zahrnovali (datum, jméno parníku, jméno pasažéra, kabina, paluba, datum plavby a druh skupiny" Po přijetí cestujích do vstupního vestibulu "1 st Class Entrance" následovalo rozdělení cestujích. Cestující byli zavedeni stevardem na příslušné paluby do svých kajut. Zavazadla byla mezitím dopravena na svá místa pomocí rudlů. Po nalodění se lávka stáhla zpět na palubu Nomadiku a posádka Olympiku uzavřela vchod. Nomadic se odrazil od boku Olympiku a vrátil se zpět do Cherbourgu. Traffic zastavoval u vchodu III. třídy na palubě E na přídi.Poté byl postup obdobný.
Při zpáteční cestě se naloďovalo na Nomadic a Traffic. Na vrchní palubu Nomadiku se spustila skluzavka pro zavazadla která se tímto způsobem dostávala na palubu Nomadiku kde se je přebírala posádka. Do druhých dveří se dala lávka pro cestující.RMS Olympic & SS Nomadic

15. listopadu 2011 v 7:18 | Autor |  Videa
RMS Olympic & SS Nomadic by Olympic-whitestar

RMS Olympic- First Class, video by Olympic-whitestar

10. listopadu 2011 v 18:46 | Autor |  Videa
Toto video vás zavede do stěžejních interiérů Olympiku které vás osloví nejen fotografiemi ale i použitými záběry přímo z palub Olympiku. Video vytvořil pro vás autor webu olympic-whitestar.blog.cz.