Květen 2014

Noční režim posádky

13. května 2014 v 16:08 | Autor |  Posádka
Olympic celou plavbu žil i v noci. Loď de facto plnila funkci plovoucího hotelu který musel fungovat na sto procent, čili se musel udržovat pořádek ve veřejných prostorech, přípravy v kuchyních na příští den, mytí palub a mnoho dalšího.
Kolem půlnoci až jedné hodiny ranní, uklízecí personál se vydal na svou rutinní škálu prací. V noci paluby utichaly jelikož drtivá většina pasažérů se ukládala ke spánku a restauranty například Café Veranda se uzavírala kolem jedenácté podobně také A la Carte Restaurant. Personál se rozdělil na několik skupin které obsadily schodiště, frekventované chodby, venkovní prostory a pustily se do práce které zahrnovali zametání, vytírání a obvyklou sanitaci ovšem za tichosti aby pasažér nebyl rušen. Venkovní prostory zabraly velkou část práce jelikož přes den byla zejména za pěkného počasí velká frekventovanost pasažérů právě zde.Posádka vzala mopy s kbelíky s vodou a důkladně očišťovala paluby.
Ze stravovacích odvětvích lodi přes noc bylo plno práce v kuchyni kde se připravovalo jídlo pro více než 2000 lidí na druhý den. Nejprve se v části přípraven začalo zadělávat na ranní pečivo, bourání masa, příprava těžkého koloniálu.
Jídelny a restauranty se po zavírací době musely připravit na snídaně. Práce zahrnovala výměnu ubrusů, založení inventáře a rutinní úklid. Poté posádka opustila po práci prostory a uložila se ke spánku.
Noční směnu mělo několik důstojníků na můstku a také samozřejmě osádka vraního hnízda.

Noční směny: strojníci, topiči, seřizovači, řezníci, pekaři, důstojníci, hlídka, stevardi, uklízecí personál, lékařský personál.

(Obrázky: Lost in the Darkness, James Cameron)